Подорожі

Палац у Володимирці отримав шанс на відродження

Архітектурно-історична пам’ятка Володимиреччини (Рівненська обл), палац Красицьких, отримає шанс на відродження. Проєкт його реставрації відібрали до національного архітектурного хакатону «100 ідей для міст», організованого громадською організацією «Центр суспільних комунікацій», Клубом мерів та Thought Group(Chile) в рамках проєкту IRS, що має на меті популяризацію міст України та їх стале відновлення за принципами Build Back Better.

Палац Фердинанда Красицького. Фото: photo-lviv.in.ua

Про це повідомляє rayon.in.ua з посиланням на  Володимирецьку селищну раду. Зауважимо, що палацу Красицьких – єдина збережена пам’ятка палацової архітектури на історичній Волині. Він датований 1827 роком і давно перебуває на межі повної руйнації. У червні 2022 року палац внесли до переліку об’єктів культурної спадщини.

Передбачається, що в межах хакатону громаді нададуть концептуальні ідеї та матеріали для можливості їх подальшого втілення за допомогою міжнародних та місцевих проєктів. Тобто розроблять ескізи відреставрованих фасадів та внутрішніх приміщень будівлі палацу.

«Наразі Архітектурне бюро на основі наших технічних завдань на проєктування завершило підготовчий етап. Вивчили першоджерела з описом первісного вигляду будівлі. Зокрема, використали матеріали, які на запит архітекторів, надіслала Національна бібліотека Польщі», – повідомляють у Володимирецькій селищній раді.

Довідка

Палац Фердинанда Красицького був збудований у 1827 році. Парк навкруги палацу був знаменитий рідкісними породами дерев, наприклад, європейськими акаціями. За переказами, на територію парку не пускали нікого, а стежки тут були настільки широкими, що по них прогулювалися каретами.

На початку ХХ століття палац викупила бельгійська родина де Пурбе, якій він і належав до 1939 року.

Палац не був зруйнований радянською владою тільки тому, що це приміщення вирішили використати під сиротинець. Тут же розміщувався відділ комуністичної пропаганди. З 2002 по 2008 рік тут діяла  православна церква. Коли звели новий храм, палац закрили, обмеживши доступ всередину.  З того часу споруда поступово руйнується. Цей маєток – єдиний на все Полісся, який зберігся, чим і унікальний.

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button