Культура

Після світових прем’єр «2000 метрів до Андріївки» Чернова показали в Україні на фестивалі DocuDays

«Коли у світі говорять про те, що Україна має кому віддати, яку землю нам треба забути й чим нам треба пожертвувати, мені хочеться, щоб вони дивилися цей фільм і пам’ятали дві речі. Перша – українці хочуть миру, але вони будуть битися за свої сім’ї й землю до кінця. І друга – це не розмови про абстрактні метрі, десятки тисяч кілометрів. Це про людські життя і кров героїв. Українці хочуть миру, але битимуться до кінця. Це не просто про метри землі – це про людські життя», – зазначив перед українською прем’єрою Чернов.

Після закінчення фільму зал понад 10 хвилин аплодував режисеру й військовим 3-ї окремої штурмової бригади, які є головними героями стрічки.

«Було дуже емоційно, багато глядачів були розчулені й вражені побаченим. Це об’єктивно сильне, майстерно зняте кіно. Так, воно важке. Але ці історії важливо також показувати й українцям, аби кожен із нас пам’ятав і глибше розумів, яку ціну наші захисники платять щодня за свободу й незалежність буквально кожного метра нашої землі», – зазначила директорка програмного департаменту Docudays UA Юлія Коваленко.

Найближчим часом картину буде презентовано на українському «Миколайчук Open», який триватиме в Чернівцях із 14-го до 21 червня. 

Контекст

«2000 метрів до Андріївки» – це друга повнометражна стрічка Чернова про російсько-українську війну. У ній ідеться про звільнення 3-ю окремою штурмовою бригадою ЗСУ від російських окупантів села Андріївка під Бахмутом Донецької області.

«У новій стрічці Чернов і його колега, фотограф Associated Press Олександр Бабенко спрямовують камери на українських військових і вражають зображенням життя в окопах, – ідеться в описі фільму. – Під час важкого контрнаступу 2023 року журналісти слідують за військовими, які метр за метром долають вузьку посадку, щоб звільнити окуповане росіянами й оточене мінами село Андріївка на околицях Бахмута».

Зйомки фільму розпочали у вересні 2023 року, а вся робота над картиною забрала майже півтора року. Музику до фільму створив дворазовий лауреат премії «Греммі», композитор і музичний продюсер Сем Слейтер.

Стрічка Чернова здобула дистрибуцію ще до світової прем’єри на фестивалі Sundance. У січні 2025 року фільм відзначили за найкращу режисуру на американському кінофестивалі Sundance у категорії World Cinema Documentary Competition.

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button