“Вважаю за честь придбати хоча б декілька книг, які пережили російську атаку”. Зеленська розповіла, що купила на “Книжковому арсеналі”. Фото
Зеленська зокрема підійшла до стенда харківського видавництва Vivat, чиї книги згоріли у друкарні “Фактор-Друк” під час обстрілу Харкова російськими окупантами.
“Спалені книги. Вони мали пахнути типографською фарбою, а пахнуть горем. Російська ракета вбила 23 травня не тільки їх, а й сімох працівників харківської друкарні “Фактор-Друк”. Однак сьогодні стенд видавництва Vivat, чиї нові тиражі майже повністю тоді були знищені, – на “Книжковому арсеналі 2024″, який відкрився в Києві”, – написала Зеленська.
“Тому поряд із небагатьма вцілілими книгами на стенді харків’ян – спалені книги. І як свідки злочину, і як обвинувачі його виконавців, – додала перша леді України. – Вважаю за честь придбати хоча б декілька книжок, що пережили російську атаку. Це “Ізмарагд княгині Несвіцької” Олександра Ірванця і “Мисливці за щастям” Валерія Пузіка.
Зеленська розповіла, що купила ще кілька книжок, щоб, зокрема, підтримати українських книговидавців і письменників.
За словами першої леді, вона зокрема купила збірку “Вірші та пісні” убитого російськими окупантами українського поета Гліба Бабіча, “Форпост Охтирка” Євгенії Подобної, “Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці” Марічки Паплаускайте, “Дім для Дома” української письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула під час обстрілу Краматорська російськими окупантами у 2023 році.
Контекст
“Книжковий арсенал” – щорічний міжнародний книжковий фестиваль, започаткований у 2011 році. Його відмітні риси від інших літературних фестивалів в Україні – це вперше випробувані на ньому медійні формати: публічні інтерв’ю, інтелектуальні дискусії, експериментальні літературно-музичні перформанси.
2023 року Зеленська відвідала “Книжковий арсенал” разом із чоловіком, українським президентом Володимиром Зеленським. Тоді подружжя купило 12 книжок.