Life style

В Україні зросли зарплати: експерт пояснив причини

Зазначається, що роботодавці потерпають від дефіциту кадрів.

Експерт зазначив, що попит на працівників в Україні високий у всіх сферах / фото segodnya.ua

За минулий рік номінальні зарплати українців зросли на 22%. Дефіцит кадрів змушує роботодавців платити більше, що негативно впливає на економіку.

Експерт ринку праці Сергій Марченко в інтерв’ю “Українському радіо” зазначив, що якщо на вакансію не йдуть претенденти, то роботодавець підвищує зарплату.

“Якщо подивитися на статистику заробітної плати, то вона зростає великими темпами два роки поспіль. За минулий рік номінальні зарплати зросли на 22%. У нас є інфляційні процеси, знецінюється гривня, дорожчають продукти, але 22% зростання заробітних плат – це дуже високий показник. До повномасштабного вторгнення заробітні плати в середньому зростали на 6-7% на рік. Тобто зростання становить більш ніж утричі”, – зазначив експерт.

Відео дня

За його словами, з одного боку люди можуть заробити більше, але з іншого – це впливає на економіку.

“Коли підприємство не виробляє більше, але змушене платити вищі заробітні плати, це призводить до складних наслідків у середньостроковому періоді. Однозначно частина бізнесу цього не витягне. Якщо ви бачите, що закрилося кафе або інше місце, де ви звикли бувати, це означає, що вони не змогли працювати”, – пояснив Марченко.

Він зазначив, що попит на працівників високий у всіх сферах, а роботодавці підвищують не тільки зарплати, а й готові йти на різного роду поступки, наприклад, погоджуються на віддалену роботу.

Робота в Україні – останні новини

За даними сайту пошуку роботи Work.ua, у жовтні на ринку праці України зафіксовано практично найвищу кількість вакансій і відгуків від претендентів за рік: пропонують понад 117 000 вакансій і збільшення зарплати на 5%.

Згідно з дослідженням OLX Робота, у жовтні 2024 року деякі вакансії набагато важче було закрити, через відсутність фахівців.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button