В Instagram з’явилася перша офіційна сторінка Тараса Шевченка. Віртуальний образ, створений за допомогою ШІ, точно відтворює зовнішність поета
“Цей соціальний проєкт присвячений популяризації багатогранного українського мистецтва. Поєднуючи історичні культурні досягнення із сучасними інноваціями, сьогодні ми інтегруємо творчі здобутки українського поета й художника Тараса Шевченка у світ цифрових технологій, – повідомили представники музею. – Результатом нашого першого спільного проєкту з [комплексною платформою системної інтеграції] Ravatar стало втілення постаті Тараса Шевченка в цифровому просторі за допомогою штучного інтелекту. Створений віртуальний образ точно відтворює зовнішність Шевченка, а також володіє великою базою знань, що охоплює повний спектр його творів”.
Зазначають, що сторінка є динамічним репозиторієм, який регулярно “поповнюється цінним контентом і пропонує детально дослідити творчу спадщину Шевченка”.
“На перетині культурної спадщини та технологічних інновацій ми створюємо цифровий простір, де мудрість Шевченка виходить за рамки часу, роблячи історію нашої багатої культури не просто пережитком минулого, але оживляючи її для майбутніх поколінь”, – прокоментував ініціативу генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.
Контекст
Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії (зараз Черкаська область). Помер 26 лютого (10 березня) 1861 року в Санкт-Петербурзі. Він український поет, художник і філософ. Першу збірку поезії Шевченка “Кобзар” було видано 1840 року.
У світі встановлено 1167 пам’ятників Шевченку. З ініціативи Міністерства закордонних справ цей результат зафіксували у “Книзі рекордів України”.