Life style

ЗСУ збирають бойових роботів як «Лего»: у підсумку вони змінюють «правила гри» на фронті, — BI

Україна використовує наземних роботів по-різному — для евакуації поранених, встановлення мін тощо.

Робота з роботами вражає / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Україна використовує наземних роботів «як Лего», комбінуючи їх по-різному залежно від завдань — від евакуації до атак, розповів український оператор роботів.

Глава напряму роботизованих систем батальйону «Вовків Да Вінчі» Олександр Ябчанка повідомив Business Insider, що в його підрозділі немає різних типів роботів — натомість їх оснащують і збирають за конкретними потребами.

«Ми можемо використовувати міцну капсулу, щоб евакуювати пораненого. А потім, якщо потрібно знищити російську позицію, ми прикріплюємо до неї бомбу і перетворюємо цю систему на камікадзе», — підкреслює військовий.

Відео дня

Ябчанка описав наземні дрони як адаптивні системи, які бійці можуть збирати прямо на місці, і порівняв їх із конструктором Lego.

Він також зазначив, що це позитивний розвиток для України: у війні, де тактика і технології постійно змінюються, здатність бійців швидко адаптуватися може бути вирішальною.

Адаптивні роботи

Гендиректор компанії, що виробляє роботизований наземний логістичний комплекс D-21, FRDM Group Вадим Юник розповів виданню, що «адаптивність D-21 — одна з його головних переваг».

Робот може використовуватися для транспортування боєприпасів і спорядження, екстреної евакуації поранених, а також як платформа для встановлення озброєння.

Юник пояснив, що завдяки своїй універсальності робот дає змогу підрозділам «швидко інтегрувати платформу у власну тактику».

Компанія пішла далі і за запитом бійців оснастила систему бойовим модулем, створивши D-21-12R — робота, здатного вести вогонь на ходу і змінювати позиції. Зараз компанія також працює над додаванням гранатомета.

«Це відкриває шлях до ще більш гнучкого застосування D-21 і D-21-12R. Іншими словами, ми пропонуємо не просто продукт, а інструмент, який адаптується до реальних потреб передової», — підкреслив Юник.

Роботи з Естонії

Естонська компанія Milrem Robotics описує свого робота THeMIS, який уже використовується в Україні, як «сучасну багатофункціональну оборонну платформу, призначену для виконання різноманітних завдань».

Компанія підкреслює, що «модульна й універсальна конструкція дає змогу налаштовувати робота відповідно до потреб замовника». Ці машини можуть збирати розвіддані, знешкоджувати боєприпаси, евакуювати бійців і оснащуватися різною зброєю залежно від мети і доступних ресурсів.

«Українські війська справді креативні і знаходять дуже прості способи вичавити з обладнання максимум», — сказав засновник і гендиректор компанії Кулдар Веерсі.

Новий тип війни

Видання повідомляє, що наземні роботи — не новинка для війни, але масштаб їхнього застосування в Україні, розмаїття завдань і кількість компаній, які швидко постачають їх на фронт, справді виділяються.

Крім того, у таких роботів є величезний потенціал для України, у якої набагато менше людського ресурсу, ніж у значно більшої Росії. Хоча Москва теж розробляє свої версії таких роботів.

Окремо варто відзначити і швидкість інновацій: країни стрімко впроваджують ШІ та нові технології, щоб зробити роботів більш автономними і потужними.

Ябчанка зазначив, що солдати відіграють ключову роль у цих розробках. За його словами, бійці регулярно допрацьовують і покращують наземних роботів самостійно, перебуваючи на відеозв’язку з виробниками.

Інші новини про використання роботів в Україні

Раніше УНІАН повідомляв, що Україна поступово наближається до війни роботів з роботами. Україна покладає надію перекласти частину військового навантаження з людей на наземні безпілотники (UGV) безпосередньо.

Крім того, ми писали, що ЗСУ використовують роботів так, як цього не очікували навіть виробники. Подробиці про те, що ж таке незвичайне придумали українські військові, розкривати ніхто не збирається. Але «креативність українських військ дійсно викликає захоплення».

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button