Подорожі

«Масонський будинок» мають повернути у власність громади, – прокуратура

Ще у квітні Одеська облпрокуратура в інтересах держави, в особі позивачів – облради та управління майнових відносин – звернулася до Господарського суду з позовом до відповідача ТОВ «ОДЕСАБУД» про розірвання договору продажу «Масонського дому» та зобов’язання відповідача повернути у спільну власність територіальної громади фактично втрачений, внаслідок руйнування, «Масонський будинок».

Будинок одеського відділення Імператорського Російського технічного товариства. До руйнування. Фото: Вікіпедія

Про це повідомляє Українська Служба Інформації.

Пам’ятка архітектури на розі Княжої та Новосельського, яку одесити називають «Масонським будинком», ще у 2016 році перетворилася на руїни.

Фото: “Одеське життя”

За радянських часів в будинку знаходився Інститут рідкісних металів і дослідне виробництво.
Попри те, що будівля мала статус пам’ятки архітектури і історії, про неї ніхто не дбав.
До 2015 року «Масонський будинок» був закинутий.

У серпні 2015 року відбувся аукціон з продажу «Масонського будинку» під зобов’язання відновити цю пам’ятку архітектури. Фактично будівлю придбала компанія Руслана Тарпана «Арт Білдінг Груп» за 1,6 мільйонів гривень. Однак, обласне управління охорони пам’яток відмовилося підписати охоронний договір, без якого неможливо укласти договір купівлі-продажу. Поки «Арт Білдінг Груп» судилася з обладміністрацією, 20 липня 2016 року фасад будинку і перекриття покрівлі повністю обрушилися. «Арт Білдінг Груп» змушували прибрати наслідки обвалу, але цього не сталося.

Один із чисельних масонських символів. Фото: Депо

У 2017 році право власності на вже зруйновану будівлю перейшло до підконтрольної сім’ї депутата Андрія Кісловського будівельної компанії «ОДЕСАБУД». Тоді ж він заявив про наміри поновити «Масонський будинок».

Наразі «ОДЕСАБУД» належить громадянину Румунії Адріану Фокші. Але будинок, як і раніше, перебуває в руїнах.

Інтер’єри (з доповненнями у стилі соцреалізму) наразі втрачено. Фото: Вікіпедія

Саме тому прокуратура звернулася до суду з позовом про розірвання договору купівлі-продажу та повернення того, що залишилося від будівлі у власність міста.
Підготовче засідання суду за відсутністю відповідача декілька разів переносилося. Чи почався розгляд справи по суті, наразі не відомо.

Нагадаємо, особняк на перетині вулиць Новосельського і Княжої був збудований у 1887-1892 роках архітекторами Олександром Бернардацці та Едуардом Меснером для одеського відділення російського технічного товариства. Його інтер’єри проєктував Герман Шеврембрандт. Назву «Масонський» будинок отримав за декоративні елементи з символікою масонів.

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button