КультураУкраїна і Європа

Судак: тисячолітня історія між степом і морем

Судак – один із найзагадковіших портів Чорного моря, що поставав, занепадав і відроджувався протягом майже двох тисячоліть. Його заснування пов’язують із боспорцями та аланами, а римська присутність у регіоні відображає ранній імперський вплив. У V столітті місто зазнало руйнування гунами, але було відновлене візантійцями, ставши важливим християнським центром.

У середньовіччі Судак служив ареною для грецько-хозарських, візантійсько-монгольських і тюрксько-генуезьких взаємодій. Його митрополити набували впливу, торгівля квітла, а фортеця перетворювалася на символ середземноморської архітектури. У XIV столітті став колонією спочатку Венеції, а потім Генуї, пережив економічний підйом, погроми, епідемію чуми, а згодом – османське завоювання, що перевело місто до ролі провінційного форпосту.

  • Чому саме Судак, а не Кафу чи Солхат вважали венеційці ідеальним портом?
  • Як насправді виглядала генуезька фортеця?
  • У якому стані вона зараз і чи є шанс зберегти її?

Усе це в програмі «Деокупована історія» обговорюють ведучий Олексій Мустафін та кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Музею Голодомору, представник Крайової ради українців Криму Андрій Іванець.

«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button