Якщо ви хочете, щоб ваші діти мали здорову самооцінку, варто попрощатися із 6 речами
Якщо ви будете нескінченно опікати ваших дітей, ви одночасно перешкоджатимете їхньому зростанню.
Як батьки, ви маєте можливість одноосібно сформувати або зруйнувати самооцінку та самоповагу вашої дитини. За замовчуванням, ви є однією з двох найважливіших людей у житті вашої дитини.
Багато батьків не хочуть цього визнавати або просто не готові до цього. Тож вони можуть припускатися помилок у вихованні дитини, що часто призводить до проблем із самооцінкою у дорослому віці, пише HackSpirit. Є 6 звичок, яких потрібно позбутися, якщо ви хочете, щоб ваші діти мали здоровий рівень самооцінки.
1. Постійна критика
Помилки – це частина життя. Мало що є більш людським, ніж час від часу помилятися. Тому ви повинні дозволяти своїм дітям помилятися і впевнено підніматися, а не засуджувати їх так, ніби помилки – це невід’ємна частина їхньої особистості.
2. Порівняння з іншими
Існує небагато швидших способів змусити дитину відчувати себе неповноцінною, ніж порівняння її з іншими, особливо з однолітками чи братами і сестрами.
Найкращі батьки – це ті, які ставляться до всіх своїх дітей однаково, докладаючи зусиль, щоб кожен з них відчував себе особливим і унікальним.
Вони не порівнюють одну дитину з іншими, не підкреслюють різницю в їхніх здібностях чи зовнішності. Вони ніколи не підуть на це… Хороші батьки майже інстинктивно знають, що порівнювати своїх дітей з іншими не можна.
Натомість вони відзначатимуть відповідні унікальні якості та досягнення своїх дітей.
3. Надмірна опіка
Зрозуміло, що ви хочете, щоб ваша дитина була в безпеці. Але в якийсь момент ви повинні почати бачити її як автономну особистість, а не як безпорадного утриманця.
Якщо ви будете нескінченно опікати ваших дітей, ви одночасно перешкоджатимете їхньому зростанню. Ви ж хочете виростити дітей, які зможуть самостійно постояти за себе, які будуть стійкими, витривалими і сильними, а не вічно наляканими. І ви не хочете виростити дитину, яка так боїться викликів або невдач, що ніколи не спробує зробити крок у невідоме, щоб потім шкодувати про це.
Як тільки ви дозволите дитині зіткнутися з труднощами і вчитися на них, очікуйте, що з нею станеться щось хороше.
4. Брак похвали
Слова схвалення мають велике значення для дитини в роки її становлення. Звичайно, в цілому, дії можуть говорити голосніше, ніж слова… але в дитячому віці слова мають значення.
Дозвольте дитині відчути себе особливою, а не недооціненою, постійно визнаючи її зусилля та досягнення, незалежно від того, наскільки вони великі чи малі. Спрямовуйте її, коли вона переступає межу, і щиро хваліть, коли вона цього заслуговує.
Спілкуйтеся зі своїми дітьми. Збалансований батьківський підхід до виховання має велике значення для самооцінки вашої дитини.
5. Ігнорування думки дитини
Ігнорування думок і слів вашої дитини може призвести до того, що вона почуватиметься непотрібною і непочутою. У дорослому житті вона буде схильна до надто смиренної поведінки та буде боятися висловлювати свою позицію.
Заохочуйте відкрите спілкування та активно прислухайтеся до поглядів вашої дитини. Різниця буде неймовірно відчутною в довгостроковій перспективі.
6. Використання негативних ярликів
Як батьки, ви – дорослі, ви – зрілі, ви – зразок для наслідування. Ви повинні усвідомити цю роль і завжди поводитися відповідно до неї.
Називання дитини “лінивою”, “дурною” чи будь-якими іншими словами може завдати їй неймовірної шкоди, причому з вуст того, на кого вона повинна рівнятися і хто має бути опорою в її житті.
Тому, коли ви перебуваєте з дитиною, завжди думайте, перш ніж сказати щось образливе. Так, важливо звертати увагу на шкідливі звички і виправляти їх, але коли ви це робите, зосередьтеся на поведінці, а не на людині.
Як батьки, ви зобов’язані надавати емоційну підтримку своїй дитині. Дозвольте їй відчути, що її цінують і чують, а не вдавайтеся до обзивань і не змушуйте її відчувати себе ізольованою.
Ви привели ваших дітей у цей світ. Це дуже важливо усвідомлювати. Пам’ятайте, що у вас є лише один шанс виховати свою дитину. Нехай він буде важливим для вас обох.