КультураУкраїна і Європа

Як зросійщили Маріуполь: прихована історія міста

Маріуполь – місто на стику морського обрію і степових просторів, засноване як колонія для греків-переселенців, але швидко перетворене на купецький, мультикультурний і стратегічний центр.

Його історія – це хроніка перетинів і потрясінь: козацька вольниця на Кальміусі, перші фортеці, палаци купців, театри та залізничні станції, металургійні гіганти й нові міфи пролетаріату.

Маріуполь під час Другої світової війни. 1943 рік. Росія зробила з містом те саме
Маріуполь під час Другої світової війни. 1943 рік. Росія зробила з містом те саме

У XXI столітті Маріуполь пережив кілька потрясінь – з 2014 року став форпостом свободи на південному сході, а у 2022-му – символом незламності в умовах блокади, боїв і руйнувань.

Але що саме зробило це місто таким стійким? Чи зможе релокований Маріуполь зберегти не лише назву, а й дух спільноти? І як нам самим не втратити Маріуполь у власній пам’яті?

Усе це в програмі «Деокупована історія», обговорює ведучий Олексій Мустафін та Вадим Коробка – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Маріупольського державного університету.

«Деокупована історія» – програма проєкту «Новини Приазов’я», у якій ведучий Олексій Мустафін разом із місцевими істориками та краєзнавцями спростовує російські міфи про минуле півдня України, розкриваючи справжню історію населених пунктів регіону.

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button