Подорожі

У Бердичеві завершено реставраційні роботи пам`ятки архітектури національного значення

8 грудня у Бердичеві відбулось урочисте відкриття реставрованого зображення Пресвятої Діви Марії над головною фортечною брамою кармелітського монастиря XVII століття. Про це повідомляє “Журнал Житомира” з посиланням на начальника управління культури та туризму ОВА Анатолія Душка.

Всі фото: фейсбук Анатолія Душко

“Цей акт став кульмінацією багаторічних реставраційних робіт пам`ятки архітектури національного значення, які фінансувались за кошти Міністерства Культури та Національної Спадщини Польщі та Інституту Полоніка. Відкриття образу Пресвятої Богородиці є символічною подією, оскільки відновлення образу відбулось під час військової агресії росії проти України, а знищення його відбулось під час Другої світоваї війни”, – повідомив Душко.

В Урочистих заходах взяли участь жителі міста, представники місцевої влади,  польських дипломатичних місій в Україні, представники міністерства культури Польщі та духовенство.

Довідка від “Україна Інкогніта”

Монастир Босих Кармелітів заснували у 1627 році. Згодом він перетворився на фортецю, яка вмайже два століття важалася наймогутнішою в регіоні. Мури монастиря-фортеці ще й нині виглядають дуже ефектно. Місцеві мешканці не називають монастир монастирем чи кляштором, частіше вони кажуть просто – “крєпость”.

Бердичівський кляштор (монастир-фортецю) ордену Босих Кармелітів у 1627 році заснував воєвода і генеральний староста київського краю Януш Тишкевич як обітницю за звільнення з татарського полону. Під розташування кляштору та в основу монастирського господарства Тишкевич передав 1630 року свій Бердичівський замок-маєток з кількома найближчими селами та приділив інші маєткові й грошеві фундації.

1634 року Бердичівські кармеліти заклали “дольний” (підземний) Маріїнський костьол, збудували торгівельні склепи, крамниці й інші господарські будівлі, поширили мури фортеці. Будівництво тривало вісім років. Урочисте відкриття монастиря та освячення нижнього костелу відбулось 22 липня 1642 р. На цій урочистості засновник склав жертовний дар для нового костьолу – ікону Пресвятої Діви Марії, здавна відому у родині Тишкевичів своєю благодаттю. (За інформацією, поширюваною в радянські часи, щоб збільшити прибутковість костьолу, кармеліти силою відібрали у православної Михайлівської церкви образ Божої Матері, що славився як чудодійний, і перенесли його до костьолу).

Незабаром кляштор набуває значення великого економічного центру. У зв’язку з цим зростає м. Бердичів, залюднюється ремісниками та торговцями, до Бердичева тягнуться лави прочан.

Більше читайте “Бердичів. Кляштор Босих Кармелітів”

Adblock test (Why?)

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button