Турівка – батьківщина роду Маркевичей
Турівка. Хто знає це село ? На самому східному краю Київщини, на межі Згурівщини розташована Турівка – це справжня Terra Incognita Київського регіону. Історія села пов’язана з українським старшинським родом Маркевичей та двома видатними особистостями в історії України, і якими !
Колишній парк Маркевичей у Турівці
Тут мешкав і похований Микола Андрійович Маркевич ( р.ж. 1804-1860)- відомий український історик, поет, автор поетичної збірки «Українські мелодії», етнограф, фольклорист, музикант, що поклав на музику вірш Шевченка «Нащо мені чорні брови», а Шевченко присвятив Миколі Маркевичу вірш «Бандуристе, друже сизий». Завдяки діяльності Маркевича, Турівка тих часів стала центром культурного життя краю, тут неодноразово бували: Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Віктор Забіла, композитор Глінка !
Турівка. Могила Миколи Андрійовича Маркевича у старому парку
Тут народився Микола Іванович Міхновський ( р.ж. 1873-1924) – український політичний та громадський діяч, ідеолог українського самостійництва, перший представник українського націоналізму, діяч Української Республіки і організатор українського війська !
- Закинутий корпус земської лікарні в Турівці. 2. Збережений корпус земської лікарні в Турівці
В Турівці з 18 століття існувала садиба роду Маркевичей, поряд з нею був влаштований парк з озерами, який давно закинутий, але збережений. У парку колишнього маєтку Маркевичів збережана могила Миколи Андрійовича Маркевича! Також в селі є комплекс будівель земської лікарні початку 20 ст. у складі трьох будівель, дві з яких у гарному стані і використовуються в якості будинку для літніх людей.
- Микола Андрійович Маркевич ( р.ж. 1804-1860). 2. Микола Іванович Міхновський ( р.ж. 1873-1924)
Турівка. Парк, де колись розташовувалась садиба Маркевичей