Збивати розвідувальні дрони РФ недостатньо: експерти назвали головну ціль для ЗСУ
Просто збивати БПЛА недостатньо, зазначають експерти, потрібно бити по усіх складових розвідувально-ударних контурів ворога.
Наразі існує багато пропозицій про те, як протидіяти розвідувальним дронам, які росіяни використовують для розвідки та фіксації результатів ракетних ударів по території України. Однак, як як зазначають експерти Defence Express, ці пропозиції ігнорують одну важливу обставину – ворожі “Орлани” функціонують не самі по собі, а як складова розвідувально-ударних контурів армії РФ, зав’язаних під ОТРК “Искандер”.
“Тому оптимальніше формулювати рішення по протидії усіх складових розвідувально-ударних контурів ворога, щоб йому стало складніше бити ракетами по нашій території”, – зазначають експерти.
Як пояснюють у Defence Express, навіть якщо вдасться добитись ідеального результату, за якого усі 100% ворожих безпілотників не зможуть літати над нашою територією, все рівно у ворога лишатимуться можливості для ведення розвідки, накопичення “банку цілей” та виконання ракетних ударів.
“Спрощено схему роботи розвідувально-ударних контурів ворога можна описати так – “збір даних та передача в органи управління – прийняття рішення на удар – пуск ракети”. В частині про збір даних та передачу в органи управління залучені можуть бути не тільки розвідувальні БПЛА, але й взагалі-то агентурний апарат ворога та засоби космічної розвідки”, – пояснюють експерти.
Водночас, зазначають експерти, головну увагу треба зосередити на протидії безпосередньо ОТРК “Искандер” як “ядру” розвідувально-ударних контурів армії РФ.
Як один із можливих перспективних варіантів протидії експерти вказують на американські зенітні ракети SM-6 для запуску із наземних установок, котрі можуть вражати повітряні цілі на дальності до 370 кілометрів, зокрема балістичні.
“Публічно просити у США SM-6 для протидії російським розвідувально-ударним контурам з “Іскандерами” варто хоча би за логікою “проси неможливе, і отримаєш те, що тобі насправді потрібно”, – зазначають експерти.
Російські розвідувальні дрони – коментарі експертів
Коментуючи нещодавні удари РФ по авіабазах у Миргороді та Полтаві, експерт Олег Катков заявив, що російські розвідувальні дрони передають зображення на дальності 150-200 км у реальному часі, завдяки чому росіяни бачать у конкретному місці можливі цілі для ураження.
А військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначав, що Практично всі російські розвідувальні дрони, які РФ використовує для коригування ударів по українських цілях у глибокому тилу, збирають з іноземних комплектуючих.