Кімнатні рослини – які рішення в тренді?
Рослини не тільки прикрашають наші домівки, але й приносять багато переваг для нашого здоров’я та благополуччя. Те що представниці флори насичують приміщення киснем, це знають навіть діти. Але є по-справжньому корисні рослини, які відрізняються навіть лікувальними властивостями.
Консультанти УкраФлора рекомендують звернути увагу на ці кімнатні рослини, які варто мати у своєму домі. Чому? Бо вони здатні не тільки стати окрасою приміщення а і наповнити його особливою аурою.
Топ корисних кімнатних рослин
Отже до не просто красивих кімнатних рослин а саме до екземплярів з поміткою «корисний» відносять:
- Алое вера;
- Лаванду;
- М’яту;
- Плющ;
- Базилік.
Алое вера добре відомий за свої лікувальні властивості. Гель лікує вугрі та заспокоює опіки, порізи та укуси комах. Також ця рослина справляється з функціями очищувача повітря. Допомагає видалити з навколишнього середовища токсини, такі як формальдегід і бензол. Але якщо у Вас в квартирі чи в офісі є алое вера, переконайтеся зо рослина недоступна для домашніх тварин чи дітей. Причина – жовтий сік, який відрізняється токсичністю. І якщо його вжити у великій кількості це може спричинити розлади.
Алое вера потребує великої кількості непрямого сонячного світла та помірного поливу. Переконайтеся, що грунт повністю сухий між поливами, щоб уникнути надлишку вологи. Але як стверджують квітникарі, ця рослина невибаглива і справитися з доглядом за нею зможе навіть початківець у квітковій справі.
Лаванда… аромат лаванди (візитівка рослини, як і її унікальний колір), як відомо, зменшує стрес і занепокоєння, створюючи розслаблюючу атмосферу. А ще лаванда діє як природний репелент проти комарів та інших комах. Якщо у вас у горщику цвіте лаванда, комарі вам не загрожують
Лаванда потребує прямого сонячного світла та добре дренованого ґрунту. Поливають помірно. Цю рослину можна вирощувати в горщику і вона стане достойною прикрасою кухні чи вітальні, передпокою чи дитячої.
М’яту складно назвати дуже популярною серед вітчизняних квіткарів. Але ця рослина теж заслуговує на увагу. Листя м’яти ідеально підходять для приготування їжі та освіжаючих напоїв. Отож якщо ви постійно створюєте нові кулінарні шедеври – м’ята має рости у Вас в горщику на підвіконні. Тим більше що це натуральний освіжувач повітря.
М’ята добре себе почуває при непрямому освітленні та потребує регулярного поливу, щоб зберегти ґрунт вологим. Розгляньте можливість вирощувати її в горщику і ви отримаєте те кулінарну добавку, освіжувач повітря і просто красиву квіткову композицію.
Ще один ідеальний освіжувач повітря – англійський плющ. Він здатен справитися з такими речовинами як формальдегід, бензол. Якщо ви алергік – то це саме та рослина, яка має з’явитися у вас в будинку, бо плющ допомагає зменшити рівень цвілі в повітрі. Віддає перевагу непрямому освітленню та злегка вологому ґрунту. Експерти радять регулярно його обрізати, щоб контролювати зростання.
Базилік як і м’ята використовується в кулінарії. Базилік, ідеально підходить для різноманітних страв і соусів. Крім того він має природні антибактеріальні властивості.
Це однорічна рослина, отож її потрібно регулярно пересаджувати. Базиліку потрібні прямі сонячні промені та регулярний полив, щоб підтримувати вологість ґрунту.
Якщо алое вера добре відома рослина і справді частенько зустрічається в домівках чи офісах, то м’ята або базилік – це рідкість. Консультанти UkraFlora радять загадати саме про ці рослини, які вже стали кімнатними, якщо ви хочете наповнити житло не тільки красивими представницями флори а і корисними.