Німецька опозиція допускає повернення чоловіків призовного віку до України
Відомо, що більшість країн Європи виступили проти такого рішення.
Голова німецької партії “ХСС” (Християнсько-соціальний союз – УНІАН) Маркус Зедер заявив, якщо Україна звернеться з відповідним проханням, то Німеччина допоможе повернути їй всіх військовозобов’язаних чоловіків. Про це він сказав в інтерв’ю Münchner Merku.
Зедер наголосив, якщо уряд очолить його партія, то українців призовного віку буде вислано у разі прохання з боку України.
Також політик виступив проти того, аби українським біженцям автоматично надавалися права на отримання соціальної допомоги. Він підкреслив, що партія була одразу скептично налаштована до цього питання.
У виданні пояснили, що українські біженці, які переїхали до Німеччини, отримують допомогу як громадяни, а не як шукачі притулку.
Повернення військовозобов’язаних чоловіків з-за кордону
Раніше в Угорщині заявили, що не будуть передавати Україні чоловіків призовного віку.
“Всі біженці з України є вільними людьми в Угорщині, які можуть вільно вирішувати, чи залишатися тут, чи їхати далі на Захід, чи, якщо хочуть, повертатися”, – підкреслив віце-прем’єр Угорщини Жолт Семьєн.
Водночас прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте наголосила, що повернення українських чоловіків призовного віку має обговорюватися на рівні Європейського Союзу. Однак вона зазначила, що у Литві могли б перевіряти, чи виконав чоловік свій мобілізаційний обов’язок або ж законно звільнився від призову.